Spotkanie z SENIORAMI

Spotkanie z SENIORAMI

Informacja prasowa z dnia 12-10-2018 r.


Na zaproszenie Urszuli Zadrożnej, wicestarosty powiatu garwolińskiego, jednocześnie kandydatki na urząd burmistrza miasta Garwolina, w dniu 12-10-2018 r., odbyło się spotkanie lokalnej grupy seniorów z udziałem Elżbiety Lanc, Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Podczas spotkania Pani Marszałek, zaprezentowała uczestnikom spotkania poczynione w ostatnim okresie na rzecz seniorów inwestycje, w tym w służbę zdrowia, oraz programy rządowe skierowane do tej grupy społecznej.

Emerytura i starszy wiek nie muszą oznaczać spadku aktywności, czy rezygnacji ze spotkań towarzyskich. Ważne jest zapewnienie seniorom różnych propozycji, z których mogą korzystać według upodobań i możliwości – podkreśliła Pani Marszałek”

Swoją wizję oraz strategię zawartą w programie wyborczym „Wspólnie dla Garwolina” pod nazwą „Wspólnie dla rodziny (od juniora do seniora)”, z podkreśleniem tej ważnej grupy społecznej, zaprezentowała również Urszula Zadrożna, kandydat na burmistrza miasta Garwolin:

Chcę, by w Garwolinie dobrze mieszkało się zarówno 3-latkowi, jak i 80-latkowi. Podejmę wiele inicjatyw i inwestycji, które sprawią, że Garwolin będzie miejscem przyjaznym zarówno dla młodych rodzin, jak i seniorów – mówiła Zadrożna.”

Zdaję sobie sprawę, że seniorzy to grupa, do której wszyscy kiedyś dołączymy - zaznaczyła. Nie można jednak zakładać, że wszyscy seniorzy mają takie same potrzeby. Są aktywni seniorzy, są tacy, którzy nie wychodzą z domów, a także tacy, którzy swoją starość spędzają w ośrodkach opieki. Aktywnych seniorów chciałbym jeszcze mocniej zmobilizować do dalszej pracy na rzecz swojego środowiska. Jednak największy nacisk chcę położyć na pomoc dla tych seniorów, którzy walczą z samotnością i wykluczeniem - podkreśliła. Uważam, że Urząd Miasta powinien mocniej pomóc osobom, które z powodów zdrowotnych nie opuszczają swojego mieszkania lub nie wychodzą poza swoją ulicę - dodała.

Po prezentacji programu przez kandydatkę odbyła się ożywiona dyskusja na temat zawartych w nim propozycji. Uczestnicy spotkania wielokrotnie podkreślali zaangażowanie Zadrożnej w aktywizację ich życia, edukację oraz możliwości dalszego rozwoju i realizowania swoich pasji. Bardzo dobrze przyjęli także, zawarte w programie kandydatki propozycje i pomysły.

Podczas spotkania seniorzy podpowiadali również własne pomysły, które w ich opinii powinny znaleźć swoje odbicie w przyszłej działalności burmistrza Garwolina.

Na zakończenie spotkania Pani Marszałek Elżbieta Lanc, udzieliła krótkiego wywiadu na temat kandydatury Urszuli Zadrożnej na urząd burmistrza miasta Garwolina. Co powiedziała? (materiał video).

Link: https://youtu.be/4lF7VWgcWEM