Tadeusz Robakowski

OKRĘG WYBORCZY NR 3 - GMINA BOROWIE, GMINA MIASTKÓW KOŚCIELNY, GMINA PARYSÓW


Tadeusz Robakowski

Lat 61, żonaty, troje dzieci, sześcioro wnucząt, wykształcenie wyższe, mgr matematyki, ukończył ponadto studia podyplomowe z informatyki. Całe życie związany z Parysowem oraz Garwolinem.

W Parysowie ukończył szkołę podstawową, do której wrócił jako nauczyciel w 1982 r.

Od 1990 r. do 2006 r. był dyrektorem tejże szkoły. W 1990 r. został wybrany do rady gminy i był jej przewodniczącym przez dwie kadencje tj. do 1998 r. Dzięki umiejętnemu prowadzeniu Rady Gminy w Parysowie udało się przeprowadzić w ciągu tych ośmiu lat wiele inwestycji , remontów i modernizacji. W tym czasie prowadził także drużyny trampkarzy i juniorów „Orła” Parysów. Jego zainteresowania to: informatyka, matematyka i sport. Za największy skarb uważa jednak rodzinę. Również praca z dzieci w szkole daje mu wiele satysfakcji.

Zna problemy oświaty, samorządu oraz pracy na wsi. W latach 2006 – 2010 radny powiatu garwolińskiego z ramienia „Wspólnoty Powiatowej”, członek Komisji Oświaty oraz Komisji Rolnictwa. W latach 2009-2015 r. dyrektor Publicznego Gimnazjum w Parysowie. Pozyskał wiele środków na cele pozalekcyjne (zajęcia, wyjazdy na basen do Miń. Mazowieckiego, wycieczki w czasie wakacji po Mazowszu). Od 1 września 2015 r. przebywam na emeryturze i prze 2 lata pracowałem w niepełnym wymiarze czasu pracy. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystam zdobyte doświadczenie zawodowe oraz społeczne w pracy samorządowej.